חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמריםכל מה שצריך לדעת על הרפורמה החדשה בביטוח חיים

כל מה שצריך לדעת על הרפורמה החדשה בביטוח חיים

החל מפברואר 2019 פוליסות ביטוח חיים יוזלו משמעותית בעקבות רפורמה שמובילה רשות שוק ההון. מה זה אומר עבור מבוטחים ואיך ניתן לדעת מהו הביטוח הכי משתלם?

 

יש לנו חדשות טובות, ויש לנו חדשות מצוינות. החדשות הטובות הן שבאופן עקבי תוחלת החיים הממוצעת בארץ עולה. בשלושים השנים האחרונות, תוחלת החיים עלתה משמעותית וכרגע עומדת על ממוצע של 82 שנים לאדם. החדשות המצוינות הן שבעקבות המגמה הזאת בה האוכלוסיה חיה שנים ארוכות יותר וברמת בריאות גבוהה, רשות שוק ההון דרשה לעדכן את תעריפי פוליסות ביטוח חיים המוצעות אצל כל חברות הביטוח. הטענה היא שהיות והסיכוי והסיכון למוות מוקדם ירדו בעשורים האחרונים, כך צריך לרדת גם תעריף התשלום לביטוח. השינוי הזה פירושו חסכון של מאות שקלים בשנה עבור מבוטחים - וללא פגיעה בכיסוי הביטוחי.  

 

אספנו עבורך את כל מה שחשוב לדעת על ביטוח חיים והשינויים הצפויים בתעריף הביטוח:

 

מה כוללת הרפורמה בפוליסות ביטוח חיים?

הממונה על שוק ההון יצא בדרישה להוזיל את עלויות פוליסות ביטוח חיים בשיעור של כ30%, אצל כל החברות, ומבלי לפגוע בהיקף הכיסוי הביטוחי. המשמעות של מהלך כזה הוא חיסכון של עשרות אלפי שקלים במהלך החיים.

 

מתי הרפורמה נכנסת לתוקף?

הרפורמה נכנסה כבר לתוקף בפברואר 2019. מבוטחים חדשים וגם ותיקים יכולים כבר ליהנות מהשינויים.

 

אין לי ביטוח חיים, כדאי לי לרכוש?

בכמה עשרות שקלים בחודש ניתן לבטח מענק סכום גדול לשארים במקרה של מוות. כעת שהתעריפים הוזלו בצורה כל כך משמעותית, בהחלט כדאי לרכוש ביטוח חיים, בייחוד עבור אלו שיש להם משפחה או קרובי משפחה התלויים בהם.

 

מהו הביטוח הכי משתלם?

חשוב לעשות השוואת ביטוח תקופתית על מנת להבין באיזו חברת ביטוח הכי משתלם לעשות פוליסת ביטוח חיים. כיום ניתן לעשות זאת בפשטות ובחינם עם מחשבון ביטוח חיים המופעל על ידי משרד האוצר. מחשבון ביטוח חיים זה מאפשר השוואת ביטוח אובייקטיבית בין כל החברות והאפשרויות המוצעות למבוטחים. וכמובן, מחשבון זה לוקח בחשבון את הרפורמה הנוכחית.

 

איך ניתן לבדוק זכאות להוזלה בתעריפי ביטוח חיים?

ניתן לפנות לחברת הביטוח שלך ולבדוק זכאות להוזלה בתעריפי פוליסת ביטוח חיים הנוכחית שלך. הזכאות נבדקת בהשתייכות לקבוצת גיל, מין ומצב בריאותי. גם פה, מחשבון ביטוח חיים של משרד האוצר יעזור לך לבדוק את התעריפים הרלוונטיים למצב האינדיבידואלי שלך.

 

האם כדאי לעשות ביטוח חיים חדש?

המחירים של הפוליסות החדשות לרוב זולים יותר, אפילו בהשוואה לפוליסות קודמות שהציעו הנחות משמעותיות. במידה והמצב הבריאותי שלך תקין, ניתן למלא הצהרת בריאות ולהתקבל לפוליסת ביטוח חיים חדשה ומשתלמת יותר.

 

לשמור על כיסוי נרחב, לשלם פחות

כפי שראינו בסקירה זאת, השינויים שכבר נכנסו לתוקף בפוליסות ביטוח החיים עוזרים למבוטחים לשמור על כיסוי ביטוחי נרחב וליהנות מתעריפים מופחתים משמעותית. לכן כדאי לעשות השוואה בין חברות הביטוח ולבדוק איפה הכי משתלם עבורך לעשות ביטוח חיים. באיילון נאמנים סוכנות לביטוח בע"מ, נשמח לעמוד לרשותך ולהציע פוליסות ביטוח חיים משתלמות ומקיפות, ולעמוד לרשותך בקבלת תעריף מוזל לפוליסות ביטוח החיים.

אנחנו כאן בשבילך

אנחנו כאן בשבילך
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code