חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתחשוב לדעתתיקון נזקי סופה- מי אמור לפצות אותך?

תיקון נזקי סופה- מי אמור לפצות אותך?

נזקי מזג האוויר הקשים של חורף 2020 גורמים למבוטחים רבים לחפש תשובות לשאלות בנוגע להתנהלות ופיצוי שמגיע להם בגין הנזקים שנגרמו לדירה שלהם. אם גם אתה נפגעת כתוצאה מנזקי מזג האוויר, תוכל לקבל תשובות לכמה שאלות בוערות כאן.


נזקי מזג האוויר בשנים האחרונות מעלות שאלות רבות בכל הנוגע לפיצוי בגין נזקים שנגרמים למבנים ולרכוש כתוצאה מסערה ומשיטפונות. מי אמור לפצות אותך במקרה בו נגרם נזק לדירה או לרכוש שלך בזמן סערה? האם כל ביטוח דירה כולל פיצוי בגין נזקי מזג אוויר? למי ניתן לפנות בעקבות נזק שנגרם כתוצאה ממזג אוויר קיצוני?


האם הבית שלך מבוטח מפני נזקי מזג אוויר?

ביטוח מבנה בסיסי מכסה בדר"כ שיטפון, הצפה ואירועי מזג אוויר חריגים נוספים כמו שריפה או שלג. בנוגע לרעידות אדמה, ביטוח מבנה מכסה נזקים אלו כברירת מחדל, אלא אם ביקשת מיוזמתך שלא לכלול את הכיסוי בביטוח.

ביטוח דירה כולל מוצרי ביטוח שונים: ביטוח מבנה לדירה וביטוח תכולה לדירה. ביטוח מבנה נותן כיסוי ביטוחי לכל האלמנטים הקבועים בדירה כמו: פרקט, ארונות מטבח, דלתות, מזגנים ועוד. ביטוח תכולה לדירה נותן כיסוי ביטוחי למה שנמצא בתוך הדירה כמו: רהיטים, "מוצרים לבנים" כמו מכונת כביסה, מקרר ותנור, שטיחים, ביגוד, צעצועים ומשחקים, תכשיטים ועוד.

יש לך ביטוח מבנה למשכנתא?

 ביטוח מבנה למשכנתא נותן כיסוי ביטוחי מפני נזקי מזג אוויר ונזקי טבע כמו שריפות ושיטפונות, רק למרכיבי הדירה הקבועים כמו קירות, חלונות וכדומה. אך בשונה מביטוח תכולה לדירה, ביטוח מבנה אינו כולל את תכולת הדירה.

מה לעשות במקרה בו הבית אינו ראוי למגורים בעקבות הנזקים?

במידה ויש לך ביטוח מבנה לדירה הכולל כיסוי זה, וקיים אילוץ לעזוב את הדירה בעקבות נזקים שנגרמו כתוצאה ממפגעי מזג אוויר, חברת הביטוח תספק לך מענה מגורים חלופי לתקופה של עד 12 חודשים, בהתאם כמובן לחוות דעת מומחה, והערכת תקופת שיפוץ המבנה והכשרתו למגורים.

הרכב ניזוק כתוצאה ממפגעי מזג אוויר?


ביטוח מקיף לרכב מכסה בין היתר נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה משריפה, התפוצצות, התלקחות, שיטפון, סערה, שלג, ואפילו פגיעת ברק.

במידה והרכב נפגע כתוצאה מהצפה בחניון תת קרקעי, עליך לפנות להנהלת החניון בנוסף לפניה לחברה המבטחת כמובן. חברת הביטוח כמובן תעביר לך פיצוי בגין הנזקים שנגרמו, אך היא תוכל לתבוע את כספי הפיצוי מהנהלת החניון או מהעירייה, מה שיחסוך לך את ההשתתפות העצמית ואת העלייה האפשרית בתשלום הביטוח לשנים הבאות מחברת הביטוח.

במידה ואין לך פוליסת ביטוח מקיף לרכב, תוכל לדרוש בעצמך את הפיצוי בגין כל הנזקים שנגרמו לרכב, מהנהלת החניון, או מהעירייה, בהתאם לנסיבות.האם העירייה נושאת באחריות לנזק שנגרם?


כל רשות מקומית מחויבת לנקוט באמצעים סבירים כדי לדאוג לשלומם ולביטחונם של המצויים בשטחים ציבוריים שבשליטתה. הרשויות המקומיות מחויבות לאתר מפגעים ולבצע תחזוקה שוטפת של התשתיות שלהן. במידה ונראה שנגרם לך נזק כתוצאה מכשל של הרשות המקומית, ניתן לפנות לבית המשפט כדי לתבוע ממנה פיצוי.

הבית ניזוק כתוצאה ממזג אוויר קיצוני? כך כדאי לפעולצמצום נזק באמצעים סבירים - את החפצים שלא הצלחת להציל, לא לזרוק, שמירה שלהם חשובה עד לאחר בדיקת השמאי מטעם חברת הביטוח.

דיווח מיידי לחברה המבטחת - חברת הביטוח שלך תשלח מומחים להערכת נזק ותדע לקשר אותך עם בעלי המקצוע הרלוונטיים באופן דחוף.

לא לתקן בעצמך - אם הבית שלך הוצף והשטיחים נרטבו, לא לנסות לייבש אותם בעצמך באמצעים לא מקצועיים, שכן עלולים להיגרם נזקים גדולים יותר - מה שעשוי לגרוע מהפיצוי הכספי שתקבל מחברת הביטוח.

צילום הנזק - צילום הנזק שנגרם מכל זווית אפשרית יכולה לסייע לך. זה יעזור לשמאי הבודק להבין את גודל הנזק, ויעזור לך לקבל את הפיצוי שמגיע לך.

חשוב לציין, במידה ואתה חושב שחוות הדעת של השמאי מטעם חברת הביטוח אינה משקפת את היקף הנזק שנגרם לדירה, ניתן תמיד להמציא לחברת הביטוח חוות דעת שמאי נגדית. בנוסף, עליך לשמור את כל החשבוניות והקבלות בגין תיקון הנזקים שנגרמו ולהגיש אותם לחברת הביטוח.

הבית שלך נפגע כתוצאה מנזקי מזג אוויר? תוכל לפנות אלינו בעמוד צור קשר ונציג ביטוח יחזור אליך בהקדם.  


 

אם אין לך עדיין ביטוח דירה, מומלץ לשקול רכישה כדי להגן על הבית שלך לפני הסופה הבאה שעלולה להגיע. רוצה לראות כמה זה יעלה לך ואפילו לרכוש כיסוי אונליין? לוחצים ומקבלים הצעה מותאמת אישית תוך 2 דקות > https://living.ayalon-ins.co.il/living/#3753


 

אנחנו כאן בשבילך

אנחנו כאן בשבילך
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?